streda 21. októbra 2015

101

Stoprvý príspevok tohto občasno-pravidelného blogu by mohol mať nejakú špeciálnu tému. A keďže som začínala na jeseň, s rôznymi nápadmi, motiváciami i predstavami, mohla by som voľne nadviazať opäť jesennou témou. Pred pár dňami mi poslala kamarátka z Kežmarku fotografiu zasneženého rána, do ktorého sa zobudili. Napriek tomu nám posledné dni spolu s výdatným dažďom priniesli ešte predsa len úspešnú prechádzku po lesoch. Hubárska sezóna nám priala, všetky lesy, ktoré sme v posledných týždňoch navštívili, boli krásne. Od Javoriny po Záhorie.
Každého hubára v istom čase roka začne les vábiť a nedá sa odolať ani v horšom počasí, dokonca ani v čase, keď je nádej na hubačku malá. U nás doma boli hríby vždy prítomné, som veľmi rada, že som k tomu zlákala aj deti a manžela. Dvaja malí hubári prešli počas tejto sezóny kilometre a išli by znova.
Hubačka pokračuje aj doma. Čistenie, krájanie na sušenie, ukladanie na sitá, hríbový guláš aj obľúbená hríbová zeleninová polievka. Inak je to najmä hríbová omáčka, praženica a, samozrejme, na Vianoce biela hríbová polievka.


Čas na písanie, látky, knihy - to je niečo, čo sa nachádza vždy popri behu celej rodiny, popri práci, čo mi umožňuje občas vykročiť trochu inam, ak nie už priamo do lesa, tak aspoň v predstavách do alternatívneho ženského sveta. Sto plus jeden "výletov", to som si naozaj celkom dopriala!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára